MasterCard | MasterCard SecureCode | VISA | Verified By VISA

Pytania wróć

 

 

1. Kiedy odbiorca otrzyma wysłane za pośrednictwem Global Money Express środki?

W zależności od rodzaju przekazu odbiorca może się cieszyć przesłanymi pieniędzmi:

 • już w ciągu: 10 min. w przypadku przekazu ekspresowego na rachunek bankowy lub do odbioru w bankomacie
 • w ciągu jednego dnia na pocztę lub do Banku Pocztowego (przekaz wysłany do godz. 16:30 w dni robocze),
 • następnego dnia, najpóźniej do 2,3 dni roboczych przekazem standardowym na dowolny rachunek bankowy.

2. Czy można korzystać z konta bez autoryzacji tożsamości i adresu?

Dzięki elektronicznej weryfikacja tożsamości i adresu zamieszkania nie trzeba przesyłać do nas żadnych dokumentów. Nasz system automatycznie zweryfikuje dane Klienta i już w chwilę po rejestracji umożliwi przelanie do Polski nawet do £ 10 000 dziennie. Konieczność uwierzytelnienia tożsamości jest wymagana przez Financial Conduct Authority (FCA).

3. Jak można aktualizować swoje dane po rejestracji w Internetowym Serwisie Przekazów GME?

Aby zaktualizować swoje dane po zalogowaniu się do serwisu e commerce, można zrobić to samodzielnie na zakładce https://zawszezglobalem.com/transfer/users/myaccount lub skontaktować się z naszą Infolinią Zadzwoń pod nr - 020 8748 4204.

4. Czy muszę znać oprócz nr rachunku bankowego IBAN kod BIC?

Numer BIC, często określany jako SWIFT CODE dala banku PKO BP - BPKOPLPW jest oddzielnym kodem dla celów identyfikacji banków. Składa się z sześciu liter, pięciu cyfr, przy czym trzy ostatnie mogą być zerami. Pozwala on na szybką identyfikację banku beneficjenta. Do celów korzystania z naszego serwisu e-commerce jego znajomość nie jest potrzebna.

5. Co to jest Nr IBAN?

IBAN to angielski skrót oznaczający Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego. Numer IBAN składa się z kodu kraju, liczby kontrolnej, numeru rozliczeniowego banku i numeru rachunku bankowego. Numer IBAN dla polskiego rachunku liczy łącznie 28 znaków, z czego pierwsze dwie są literami (PL), a pozostałe cyframi.  Pomiędzy poszczególnymi państwami mogą występować różnice w długości numeru IBAN. Co ważne, przy transakcjach internetowych należy cały kod wpisywać łącznie, bez spacji. Natomiast w przypadku formularzy papierowych powinno wpisywać się go dzieląc na grupy po cztery znaki.

6. Co się stanie w przypadku, gdy podam błędny numer konta?

W przypadku wpisania błędnego nr konta do systemu zostanie on automatycznie wykryty i system będzie prosił o jego skorygowanie. Jeśli przez klienta zostanie wpisany omyłkowo poprawny numer ale innego adresata niż ten, do którego zamierzaliśmy wysłać przekaz, istnieje niewielka szansa na jego anulowanie w czasie do kolejnej sesji rozliczeniowej naszego banku. Jeśli zauważycie Państwo błąd w numerze rachunku odbiorcy należy pilnie skontaktować się z naszą infolinia pod nr tel. 020 8748 4204. Jeśli będzie to jeszcze możliwe nastąpi anulowanie dyspozycji przekazu i zwrot środków na podany przez klienta nr rachunku bankowego.

7. Dlaczego przy transferze kwoty powyżej £5000 pytamy o pochodzenie środków?

Prosząc Cię o powyższą informację, spełniamy wymogi stawiane brytyjskim instytucjom finansowym przez Financial Conduct Authority (FCA).

8. Gdzie mogę sprawdzić bieżący kurs Global Money Express Ltd?

Informacja o kursie jest podawana na bieżąco dla każdego produktu odrębnie w podglądzie oferty przekazu pieniężnego.

9. Czy Global Money Express Ltd ma placówki lub oddziały w UK?

Przekazy pieniężne można zrealizować w jednym z naszych biur w Londynie. Sprawdź na: https://zawszezglobalem.com/kontakt/
Można również skorzystać z naszej sieci Autoryzowanych Agentów w Wielkiej Brytanii Sprawdź na naszej stronie: https://zawszezglobalem.com/przekaz-w-punkcie-obslugi-klienta/

10. Czy za pośrednictwem Global Money Express Ltd można opłacać rachunki i spłacać raty kredytów w Polsce?

Jak najbardziej! Wystarczy zalogować się na naszej stronie i wybrać przekaz na konto bankowe. Za naszym pośrednictwem można spłacać raty kredytu zaciągniętego w złotówkach w dowolnym polskim banku. Można również opłacać rachunki w Polsce (np: Cyfra+, Cyfrowy Polsat, czynsz, prąd, gaz, alimenty i wiele innych).

11. Jak odebrać pieniądze na Poczcie?

Aby odebrać pieniądze w dowolnej placówce Poczty Polskiej, odbiorca musi podać:

 • imię i nazwisko,
 • numer transakcji Money Transfer Control Number (kod transakcji) ,
 • nazwę firmy: Global Money Express,
 • numer firmy 11113333
 • dokładną kwotę przekazu.

Na zlecenie Nadawcy, dane niezbędne do odbioru przekazu wysyłamy s-msem do Odbiorcy (warunkiem jest poprawne podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy) po wykonaniu przekazu i... już po 1,5 godz. można odebrać pieniądze. Przekazy wysyłane po godz. 16:30 czasu UK odbiorca może odebrać w następny dzień roboczy. Odbiorca powinien wylegitymować się dowodem osobistym.

12. Jak odebrać przekaz z Bankomatu w Polsce?

 • Na ekranie bankomatu wybierz przycisk HALCASH /  WYPŁATA BEZ KARTY
 • Wybierz język polski lub angielski
 • Wprowadź Twój numer telefonu kliknij AKCEPTUJ
 • Wprowadź kwotę otrzymanego przekazu kliknij DALEJ
 • Wprowadź KOD otrzymany SMS-em kliknij AKCEPTUJ
 • Wprowadź PIN otrzymany od Nadawcy kliknij AKCEPTUJ
 • Odbierz gotówkę z bankomatu.

13. Czy GME może odmówić realizacji przekazu?

W przypadku podejrzenia prania brudnych pieniędzy lub pochodzenia środków z przestępstwa mamy prawny obowiązek poinformowania o tym odpowiednich władz bez konieczności powiadomienia o tym Klienta. Wówczas operacja zostaje zawieszona do momentu wyjaśnienia sprawy.

14. Przy próbie logowania pojawia się komunikat „Twojego adresu e-mail nie ma w naszej bazie danych”.

Należy sprawdzić, czy został prawidłowo wpisany adres e-mail oraz hasło. Jeśli w dalszym ciągu pojawia się taki sam komunikat – oznacza to, że Panel Klienta może nie został aktywowany. W takim przypadku prosimy o kontakt z Infolinią pod nr - 020 8748 4204.

15. Gdy zapomnisz hasło do swojego konta?

Aby zresetować hasło dostępu do swojego konta, należy kliknąć link „nie pamiętam hasła ” przy okienku logowania, wprowadzić adres e-mail podany podczas rejestracji a następnie przycisk „Nie pamiętam hasła”. Wówczas nastąpi przekierowanie na stronę Przypomnienie hasła. Po wpisaniu swojego e-maila oraz kodu Captcha system wyśle na podany adres wiadomość z nowym hasłem.

16. Czy można sprawdzić na jakim etapie realizacji jest przelew?

Gdy przelew zostanie zrealizowany klient otrzyma powiadomienie wraz z potwierdzeniem realizacji zlecenia na podany adres e mail. W innym wypadku operacja posiada status „w trakcie realizacji”

17. Czy można zrobić przelew używając angielskiej karty będąc w Polsce?

Jak najbardziej, przekaz można zrealizować z każdego miejsca gdzie znajduje się dostęp do Internetu.

18. Czy do przekazu pieniężnego można użyć karty, której nie jest się właścicielem?

Można używać wyłącznie własnych kart, które są wystawione na właściciela konta.

19. Co to jest kod CVV2/CVC2?

Kod CVV2/CVC2. to 3-cyfrowy numer wydrukowany na odwrocie karty. Znajduje się on po numerze karty, na prawo od niego. Ze względów bezpieczeństwa kod ten jest używany przy transakcjach internetowych bez fizycznego użycia karty.

20. Czy można wysłać przekaz w funtach brytyjskich (£) lub Euro na rachunek odbiorcy w Polsce?

Przekazy w funtach brytyjskich realizujemy przede wszystkim do odbioru w Banku PKO BP, jak również do innych banków w Polsce. Przekazy do innych banków, mogą być droższe z uwagi na pobierane dodatkowo opłaty przez Bank Odbiorcy z tytułu otrzymania przekazu walutowego. W najbliższym czasie GME udostępni w serwisie e-commerce możliwość przesyłania przekazów w walucie EURO.

21. Co się dzieje jeśli odbiorca nie odbierze przekazu lub bank odbiorcy go nie zrealizuje?

Kontaktujemy się wówczas z nadawcą i zwracamy kwotę przekazu na wskazany przez nadawcę nr rachunku bankowego lub nr karty przy użyciu której została zrealizowana transakcja.

22. Co to jest procedura Charge back?

Zgodnie z regulacjami organizacji wydawców Kart takich jak VISA International czy Mastercard w przypadku gdy transakcja nie dojdzie do skutku lub jest niezgodna z umową, posiadacz karty może złożyć w swoim banku reklamację. Jeśli reklamacja jest zasadna, posiadacz karty otrzymuje zwrot pieniędzy.

Pytania wróć